Wystawy czasowe

Muzeum Limanowa > Wystawy czasowe > Wystawa historyczna pt. „Śladami starożytnych i średniowiecznych miejsc obronnych w Beskidzie Wyspowym”

Zapraszamy na wystawę historyczną pt. „Śladami starożytnych i średniowiecznych miejsc obronnych w Beskidzie Wyspowym”, która odbędzie się 29 Listopada 2016 roku o godzinie 17:00. Wystawa jest realizowana w ramach obchodów 1050-lecia Państwa Polskiego. Na wystawię będzie można przyjrzeć się z bliska artefaktom archeologicznym, które udostępniło Muzeum Miejskie w Żywcu oraz rekonstrukcjom zbroi, ubioru i broni pozyskanym dzięki uprzejmości Bractwa Rycerskiego Kasztelani Sandeckiej. Wystawa będzie również składać się z prac wykonanych w ramach części edukacyjnej przez uczniów limanowskich szkół (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej, Zespół Szkół Samorządowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej, Zespół Szkół Samorządowych nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej, Zespół Szkół Samorządowych nr 4 im. św. Jana z Kęt oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej). Podczas otwarcia wystawy prezentację na temat : „Między Gorcem, Łyżką a Dunajcem-po górach i śladach przeszłości” zaprezentuję Jarosław Czaja-nauczyciel, rysownik, fotograf, publicysta, członek Towarzystwa Fotograficznego „Nora” i Klubu Wysokogórskiego w Limanowej oraz autor książki „Między Gorcem, Łyżką a Dunajcem-po górach i śladach przeszłości”.