Aktualne wydarzenia

Uczestnicy dziennego domu Senior-WIGOR w Limanowej odwiedzili Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

W piątek 15 stycznia 2016 roku Uczestnicy dziennego domu Senior - WIGOR w Limanowej odwiedzili Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.
Uczestnicy mogli podziwiać nowy wystrój głównej sali, gdzie  wyeksponowane są meble pochodzące z dawnego wyposażenia dworu, wykonane na zamówienie Antoniego Józefa i Francziszki Marsów w roku 1860 w stylu Ludwik Filip.  Dużą uwagę zwiedzających zwróciła wystawa stała pt. : " Historia w dewizce zapisana" , ofiarowana przez wywodzącego się rodem z Limanowej doktora Grzegorza Jońca. Z równie dużą ciekawością seniorzy wsłuchali się w  historię Apteki mgr Klementyny Bączkowskiej oraz losy rodziny właścicieli na przestrzeni pięciu kolejnych pokoleń od początku XIX w do lat 50-tych XX w.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.
Zapraszamy ponownie.