Aktualne wydarzenia

24 lipiec 2016
II Jarmark Historyczny Św. Marii Magdaleny - Święto Miasta Limanowa 2016 Informacje dla producentów regionalnych

Szanowni Państwo,

Muzeum Regionalne Ziemi  Limanowskiej zaprasza do uczestnictwa w II Jarmarku Historycznym św. Marii Magdaleny w dniu 24 lipca 2016 r. (niedziela) w Parku Miejskim, który jest połączony z tegorocznym Świętem Miasta Limanowa. Oferujemy przy tej okazji możliwość promocji i sprzedaży wszelkiego rodzaju produktów regionalnych lub produktów wytworzonych tradycyjnymi metodami. Celem wydarzenia jest prezentacja świata  jarmarków, z których słynęło niegdyś miasto Limanowa w różnych epokach historycznych. W bieżącym roku przenosimy uczestników w czasy galicyjskie. Poza bogatym programem artystycznym opartym o widowiska historyczne przygotowane przez grupy rekonstrukcji, spektakle obrzędowe w wykonaniu regionalnych zespołów, to wydarzenie kulturalne jest prezentacją dawnych lub tradycyjnych rzemiosł, popisów kulinarnych opartych na regionalnych recepturach oraz dioramą życia codziennego od końca XVIII w. do czasów I Wojny Światowej. Celem jarmarku jest przede wszystkim promocja regionalnych produktów, ich degustacji i sprzedaży.

W ubiegłym roku w trakcie trwania jarmarku uczestniczyło ok. 3 - 4 tys. widzów, wśród których było wielu turystów i mieszkańców regionu. Prezentowane stoiska z produktami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Chętnych do uczestnictwa w Jarmarku prosimy o wypełnienie załączonej Karty Producenta Regionalnego, a w przypadku oferty produktów alkoholowych prosimy dodatkowo o wypełnienie załączonego wniosku na jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Kartę Producenta Regionalnego proszę odesłać mailem na adres: muzeumlim@gmail.com, lub tradycyjnie pocztą lub osobiście na adres: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, ul. Józefa Marka 13, 34-600 Limanowa. W przypadku produktów alkoholowych wypełnione wnioski na jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu należy wysłać do Urzędu Miasta Limanowa na adres: ul. Jana Pawła II 9, 34-600 Limanowa.

W tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny ze mną pod numerami  tel. 509 643 360,  18 337 2027,  18 337 2042 lub mail: muzeumlim@gmail.com.  Udzielimy wszelkich niezbędnych dla Państwa informacji dotyczących m.in. możliwości prowadzenia sprzedaży, wjazdu na teren parku, parkingów, dostępu do mediów oraz ewentualnej odpłatności w zależności od typu prowadzonej działalności.

Karta Zgłoszenia Producenta Regionalnego

Wniosek na jednorazową sprzedaż alkoholu na terenie Parku Miejskiego

Magdalena Dyląg

Pełnomocnik Burmistrza Miasta Limanowa