SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ MARIĄ STOŻEK

Muzeum Limanowa > SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ MARIĄ STOŻEK
18:00

Zapraszamy na wieczór autorski pani Anny Marii Stożek, który odbędzie się 17 marca o godz. 18.00 w Sali konferencyjnej Muzeum.
Spotkanie będzie poświęcone prezentacji opracowanej przez panią Annę książce pt. „Obraz sceniczny w czterech częściach. Napisał Jan Bulas”, wydanej w tym roku.

Anna Maria Stożek – nauczycielka, regionalistka, działaczka społeczna. Urodziła się w Warszawie w 1954 r. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej. W latach 80-tych wraz z mężem pochodzącym z naszego regionu przeprowadziła się do Poręby Wielkiej w Gminie Niedźwiedź. Była nauczycielką matematyki, fizyki i przyrody w szkole podstawowej im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie.
Tematy jej publikacji wiążą się z zainteresowaniem m.in. miejscami i znanymi mieszkańcami Regionu: ,,Kapliczki parafii gminy Niedźwiedź”, które ukazały się w 2004, 2013 i 2018 roku; „Przydrożne świątynie Pana Parafii Niedźwiedź” ( 2004 r.); „ Katarzyna Smreczyńska – matka oddana dzieciom” ( 2022 r) – książka o matce pisarza Władysława Orkana.
Pani Anna jest też współautorką książki pt. „125 lat Szkoły Podstawowej w Koninie (2014 r.)