Zaproszenie wystawców do udziału w IV Limanowskim Jarmarku Historycznym św. Marii Magdaleny 15 lipca 2018 r.

Szanowni Państwo,

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza do uczestnictwa w IV Jarmarku Historycznym św. Marii Magdaleny w dniu 15 lipca 2018 r. (niedziela) w Parku Miejskim w Limanowej. Oferujemy przy tej okazji możliwość promocji i sprzedaży wszelkiego rodzaju produktów regionalnych lub produktów wytworzonych tradycyjnymi metodami. Celem wydarzenia jest prezentacja świata jarmarków, z których słynęło niegdyś miasto Limanowa w różnych epokach historycznych. W bieżącym roku przenosimy uczestników w lata 30. XX w. i okres II wojny światowej. Poza bogatym programem artystycznym opartym o widowiska historyczne przygotowane przez grupy rekonstrukcyjne, spektakle obrzędowe w wykonaniu regionalnych zespołów, koncerty i pokazy filmowe to wydarzenie kulturalne jest prezentacją dawnych lub tradycyjnych rzemiosł, popisów kulinarnych opartych na regionalnych recepturach oraz dioramą życia codziennego schyłku II Rzeczpospolitej i czasów okupacji niemieckiej. Celem jarmarku jest przede wszystkim promocja regionalnych produktów, ich degustacja i sprzedaż.

W ubiegłych edycjach jarmarku uczestniczyło ok. 3 - 4 tys. widzów, wśród których było wielu turystów i mieszkańców regionu. Prezentowane stoiska z produktami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Chętnych do uczestnictwa w Jarmarku prosimy o wypełnienie załączonej Karty Producenta Regionalnego lub Karty Stoiska Komercyjnego, a w przypadku oferty produktów alkoholowych prosimy dodatkowo o wypełnienie załączonego wniosku na jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Kartę Producenta Regionalnego lub Kartę Stoiska Komercyjnego proszę odesłać mailem na adres: muzeumlim@gmail.com, lub tradycyjnie pocztą lub osobiście na adres: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, ul. Józefa Marka 13, 34-600 Limanowa. W przypadku produktów alkoholowych wypełnione wnioski na jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu należy wysłać do Urzędu Miasta Limanowa na adres: ul. Jana Pawła II 9, 34-600 Limanowa.

W tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny, 18 337 2027, 18 337 2042 (w godzinach pracy Muzeum wt. - nd. 9.00-17.00) lub mail: muzeumlim@gmail.com. Udzielimy wszelkich niezbędnych dla Państwa informacji dotyczących m.in. możliwości prowadzenia sprzedaży, wjazdu na teren parku, parkingów, dostępu do mediów oraz ewentualnej odpłatności w zależności od typu prowadzonej działalności. W załączeniu znajduje się również ogłoszenie zawierające szczegółowe wytyczne dotyczące możliwości zgłaszania stoisk na jarmark.

Z wyrazami szacunku,

Magdalena Urbaniec