FERIE ZIMOWE 2019 W MUZEUM

W czasie ferii zimowych 2019 zostaną zorganizowane  w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej bezpłatne warsztaty z tworzenia szklanych witraży pn. „Zimowe warsztaty szklanych witraży”.

Zajęcia są skierowane do dzieci (od lat 6), młodzieży oraz dorosłych, czyli wszystkich zainteresowanych poznaniem techniki tworzenia szklanych witraży, na którą składają się następujące etapy: zapoznanie się z historią i metodą tworzenia witraży, zapoznanie się z narzędziami (nóż do szkła, łamacz, szlifierka, lutownica) oraz najważniejszej i najciekawszej części czyli zajęć praktycznych. Uczestnicy warsztatów, stawiając pierwsze kroki jako twórcy witrażów, których czołowymi przedstawicielami byli m. in. Wyspiański i Mehoffer, będą mogli stworzyć własne, autorskie szklane dzieła. Podczas spotkań, za pomocą nabytych na zajęciach umiejętności i przy dużej dawce wyobraźni, uczestnicy warsztatów wykonają barwne witrażowe prace, które może staną się wspaniałą pamiątką z tegorocznych ferii lub unikalnym prezentem dla bliskiej osoby.

Zapraszamy na warsztaty w terminach:

16 stycznia (środa) godz. 10.00 – 13.00

23 stycznia (środa) godz. 10.00 – 13.00

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy na zajęcia pod nr telefonu 18 3372042 lub osobiście w siedzibie Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej.

Na czas ferii zimowych 2019 proponujemy również dwa bezpłatne spotkania kaligraficzno-iluminatorskie!

17 stycznia (czwartek), godz. 12.00 – Warsztaty kaligrafii pt.Konstruujemy Wielką Literę. Praca z XVI - wiecznym wzornikiem kaligraficznym”.

24 stycznia (czwartek), godz. 12.00  - Warsztaty iluminatorstwa pt. „Renesansowy inicjał”

Zaproszenie kierujemy do dzieci (od 10 lat), młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia odbywają się w "Dworze Marsów" w Limanowej, czwartek  w godz. 12-14. Materiały zapewnia Muzeum, ale dla ułatwienia pracy na pierwsze spotkanie (17 stycznia) można przynieść własny ołówek i cyrkiel.

Uwaga: Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy!

tel. 18 3372 042 lub osobiście w biurze Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, ul. J. Marka 13 w Limanowej.

Zapraszamy!