Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

Jarmark św. Marii Magdaleny

"NOWY ROCK" Z HIGHLANDERS I BASTARDS 3 stycznia 2020 r.

Highlanders – jeden z najbardziej legendarnych zespołów rockowych Limanowej. Grają unikatowe połączenie rocka i folku z nutą znajomą dla każdego Limanowianina. Klimat Miejskiej Góry i zielonego pasma Łososińskiego  miesza się, w najsłynniejszych kawałkach zespołu, z wyrazistym i mocnym, niczym grom, rockowym brzmieniem.

Twórcy zespołu są tak sławni i rozpoznawali, że nie trzeba ich tutaj przedstawiać. Jednak po mieście krążą niepokojące plotki, które za każdym razem opowiadają o innym składzie zespołu. Dlatego by nie było wątpliwości organizatorzy podają skład zespołu: Mateusz Stach-wokal, Jan Franczak-gitara, Mateusz Franczak- perkusja, Patryk Faron-gitara, wokal, Grzegorz Nitkowski- bas oraz Katarzyna Ćwik- skrzypce.

Już praktycznie miejską legendą stała się pogłoska o zmianie stylu przez uwielbianych Highlandersów, którzy jakoby planowali pójść znacznie spokojniejszą, sentymentalną ścieżką. Zespół zaprzecza i uspokaja, że ciągle grają starego, dobrego rocka.

Również drugi zespół, z którym będzie można bawić się w ten karnawałowy wieczór nie ustępuje w tajemniczości swoim poprzednikom. Co w zupełności nie przeszkadza być im rozpoznawalnym i sławnym w całej okolicy. Bastards to limanowski zespół, który tworzą niepokorni muzycy: Józek Niewolski (perkusja), Marcin Rakoczy (bas, wokal) i Rafał Gocal (gitara, wokal). Grają rocka, swoje numery oraz covery w różnych stylach i wszystko wskazuje na to, że lubią to, co robią. Inspiracje czerpią oczywiście ze słuchania swoich ulubionych kapeli, ale także z długich rozmów, obserwacji rzeczywistości, ludzkich zachowań i przyrody. Nie mają w swoim dorobku żadnej wydanej płyty, ani nawet EP-ki, ale kto wie, może kiedyś...

Jeżeli jesteście równie zainteresowani jak organizatorzy Jamu na MARSIE, występem legendarnego zespołu Highlanders i równie enigmatycznego zespołu Bastards, to zapraszamy 3 stycznia o godz. 20.00 do Dworu Marsów na koncert. Być może, będzie to jedyna okazja by posłuchać ich na żywo. Bilety już w sprzedaży w cenie 20 zł, do zakupienia w siedzibie muzeum przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej. Rezerwacja biletów na koncert jest możliwa pod numerem telefonu: +48 183372042, lub mail:administracja@muzeum.limanowa.pl. Sprzedaż lub odbiór biletów na koncert jest możliwy w kasie Muzeum przy ul. Józefa Marka 13 (wejście przy wschodniej ścianie budynku) - wtorek – sobota w godz. 8:00 – 16:00 lub w dniu koncertu na 30 minut przed koncertem. Za bilety można zapłacić gotówką osobiście w kasie Muzeum lub przelewem tradycyjnym na konto Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej pod numerem: 95 8804 0000 0000 0022 3223 0001 (BS w Limanowej). Szczegółowe informacje na Facebooku (Jam na MARSIE)!