25 listopad 2020
Zmarł Mecenas Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej Jan Dutka

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Dutki, Mecenasa Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. Jan Dutka był pasjonatem fotografii, oraz laureatem licznych nagród fotograficznych, specjalizujący się w fotografii czarno-białej. Z limanowskim muzeum łączyła go długoletnia współpraca. W 2015 roku przekazał do zbiorów muzeum pełne wyposażenie pracowni fotograficznej, natomiast jesienią 2019 roku prezentował w Dworze Marsów wystawę swoich prac „Nostalgia-studium przemijania”. Również na początku 2020 roku była przygotowywana kolejna wystawa jego fotografii pt. „Pójdźcie do mnie wszyscy. Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w obiektywie Jana Dutki”, niestety ze względu na sytuację epidemiczną wernisaż został odwołany.

Fotografia z wernisażu „Nostalgia-studium przemijania” 27 IX 2019 r. Fot. autorstwa Lilianny Król.