15 września 2022

LEKCJA MUZEALNA „BITWA LIMANOWSKA 1914”

Muzeum Limanowa > Aktualności > LEKCJA MUZEALNA „BITWA LIMANOWSKA 1914”

Dziś w naszym muzeum nauczyciele i uczniowie z klas 6,7 Szkoły Podstawowej w Jodłowniku uczestniczyli w lekcji muzealnej. Tematem jej była „ Bitwa limanowska 1914 r.” Na początku prowadząca lekcję pani Magdalena Urbaniec opowiedziała pokrótce o historii założenia miasta Limanowa. Następnie uczniowie zwiedzili wystawy: „Chciejmy Polski, a będzie” oraz „Polsko-słowackie braterstwo broni – Bitwa Limanowska 1914″. W czasie ich zwiedzania Prowadząca opowiedziała uczniom o wydarzeniach i osobach związanych z bitwą i walką o niepodległość Polski w czasie I wojny światowej. Następnie uczniowie wzięli udział w grze na temat bitwy, dzieląc się na kilka drużyn: Józef, Huzarzy, Generał Dimitrijew, Karabiny,Kazimierz – nazwy nadali sami uczniowie. Wśród zadań była praca z mapą, rozkodowanie zaszyfrowanych haseł, kalambury. Zwycięska drużyna otrzymała grę planszową „Walec parowy 1914” przedstawiającą walki żołnierzy państw centralnych z żołnierzami Armii rosyjskiej na przełomie 1914/15. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną lekcję historii.