WYSTAWA PT: „TWÓRCZOŚĆ ARTYSTÓW TPSP Z NOWEGO SĄCZA”

Muzeum Limanowa > WYSTAWA PT: „TWÓRCZOŚĆ ARTYSTÓW TPSP Z NOWEGO SĄCZA”
24.02.2023
18:00

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu zapraszają na wystawę pt. „Twórczość artystów TPSP z Nowego Sącza” Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się dnia 24 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu powstało w 1956 roku, obecnie skupia około 60 członków z Nowego Sącza i okolic oraz innych regionów Polski. Towarzystwo organizuje wieczorki poetyckie, malarskie, wystawy dzieł twórców, happeningi. Swoją miłością do sztuki zarażają młodych ludzi organizując spotkania w szkołach. W zbiorach Towarzystwa znajdują się dzieła wybitnych artystów m. in. Bolesława Barbackiego, Ewy Harsdorf, czy Marii Wnęk. Siedziba TPSP znajduje się w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 50A.

Autorami prezentowanych prac są:

Renata Brzezowska, Janusz Ryba, Lesław Kuźma, Michał Piotrowski, Maria Bogusława-Wójcik, Helena Zimowska, Grażyna Turek, Grażyna Kulig, Alina Bożyk, Agata Kuś, Wioletta Wardęga, Anna Wardęga, Tadeusz Bronkiewicz, Teresa Rogoń, Jadwiga Marzec, Marta Bielawska, Marian Kiełbasa, Joanna Kiełbasa, Adam Bogajski, Jakub Puchal, Iwona Biernacka, Maria Kunicka, Krzysztof Kunicki, Mariusz Obrzud, Agnieszka Maliczak, Grażyna Biskup, Joanna Urbaniak-Dudka, Jerzy Jędrys, Celina Śliwa, Marek Liber, Bożena Dudek-Olszewska, Teresa Śmietana -Przybycień, Grażyna Leszczyńska, Anna Obrzut, Laura Nieć, Magdalena Kuś.