18 marca 2023

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ANNĄ MARIĄ STOŻEK

Muzeum Limanowa > Aktualności > SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ANNĄ MARIĄ STOŻEK

W piątkowy wieczór w muzeum odbyło się spotkanie autorskie z panią Anną Marią Stożek, które było poświęcone książce „Szczęście: obraz sceniczny w czterech częściach. Napisał Jan Bulas”. Jan Bulas był malarzem, grafikiem i poetą. Urodził się w 1878 w Porębie Wielkiej. Zmarł po 1919 r., ale dokładna data śmierci artysty z braku wystarczających źródeł pozostaje nieznana.

Pani Anna Stożek w czasie spotkania opowiadała o pracy nad tekstem dramatu autorstwa Jana Bulasa i swoich badaniach poświęconych historii jego życia.

Bardzo dziękujemy za ciekawy wieczór pełen dyskusji i wspomnień o zacnym artyście.