Tworzenie wystawy pt. „Świat dawnej apteki na polsko-słowackim pograniczu”

Muzeum Limanowa > Wystawy stałe > Tworzenie wystawy pt. „Świat dawnej apteki na polsko-słowackim pograniczu”

Trwają końcowe prace nad ustawieniem i aranżacją zmodernizowanej wystawy pt. „Świat dawnej apteki na polsko-słowackim pograniczu” realizowanej przez Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Muzeum w Kieżmarku. Zrekonstruowane meble apteczne wzorowane na oryginalnych, pochodzących z limanowskiej apteki „Pod gwiazdą”, znajdują się już w sali ekspozycyjnej – montowanych jest 150 szuflad, wraz z tabliczkami zawierającymi łacińską nazwę składników leków. Ukończony został także film dokumentalny o Klementynie Bączkowskiej – właścicielce apteki, nagrywany we wnętrzach Muzeum Historii Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w salach Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. Model Klementyny Bączkowskiej, wykonany z silikonów szlachetnych, czeka w magazynie na ułożenie szkieł aptecznych na regałach oraz na fryzjerkę (sic!). Otwarcie wystawy nastąpi 25 sierpnia o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.  Poniżej zdjęcia dokumentujące prace nad wystawą i projektem.